РЕЗЕРВАЦИЈА НА ACCU-CHEK® INSTANT

Чекори за резервација
 • 1
  Пребарување

  Побарајте аптеки на мапата

 • 2
  Изберете

  Изберете ја аптеката која ви треба

 • 3
  Резервација

  Резервација на Accu-Chek Instant

 

РАЗБИРЛИВО НА ПРВ ПОГЛЕД

Системот Accu-Chek Instant дава моментален приказ за да видите дали резултатот ви е висок, низок или е во опсегот. Индикаторот за посакуван опсег ја покажува разликата меѓу резултат што е многу висок или низок и резултат што е малку повисок или понизок од посакуваниот опсег.

ЛЕСНО МЕРЕЊЕ

Широка површина за дозирање: Нанесете капка крв било каде по ширината на жолтиот раб.
Жлеб за вметнување на лентата: За лесно ставање на тест-лентата во глукометарот.
Резултати што лесно се читаат: Јасно видливи резултати на голем, осветлен екран.
Хигиенско отстранување на лентата:Исфрлач на ленти за брзо отстранување без валкање.
Уред за боцкање Accu-Chek Softclix: Нежно боцнување што е речиси безболно.

 

ЈАСНО
И ЕДНОСТАВНО
СЛЕДЕЊЕ

ПОВРЗЕТЕ СЕ ЗА ЦЕЛОСНА
КОНТРОЛА НА ДИЈАБЕТЕСОТ СО
СИСТЕМОТ
ACCU-CHEK INSTANT

Поврзете го вашиот систем Accu-Chek Instant со апликацијата Connect преку Bluetooth® за брзо и лесно автоматско најавување, јасни графикони на гликозата во крвта, корисна повратна информација и повеќе.
Пред употреба внимателно да се прочита упатството!
За индикациите, ризикот од уотреба и несаканите дејства на медицинското средство консултирајте се со Вашиот лекар или фармацевт.
daftar-android4d link-birtoto android4d-maxwin situs-bir123 bir123 sbs188bet link-sbs188bet cerita cerita bahagia sinar update hari ini amp amp indonesia Login-bir123 masuk-bir123 Login-bir365 masuk-bir365 Login-birtoto masuk-birtoto Login-rgm168 masuk-rgm168 Login-sbs188bet masuk-sbs188bet Login-android4d masuk-android4d link-alternatif-bir123 link-alternatif-birtoto link-alternatif-rgm168 link-alternatif-bir365 link-alternatif-sbs188bet robot-pragma Situs Android4d amp-android amp-birtoto amp-bir123 amp-sbs188bet amp-rgm168 amp-bir365 birtoto login-birtoto masuk-birtoto link-birtoto birtoto-login birtoto-masuk birtoto-link birtoto-situs birtoto-slot rgm168 news login-rgm168 masuk-rgm168 link-rgm168 rgm168-login rgm168-masuk situs-rgm168 rgm168-situs rgm168-link rgm168-scatter daftar-rgm168 sbs188bet login-sbs188bet masuk-sbs188bet birtoto login-birtoto masuk-birtoto masuk-birtoto birtoto-login birtoto-masuk situs-birtoto birtoto-situs birtoto-slot birtoto-link birtoto rgm168 login-rgm168 masuk-rgm168 link-rgm168 rgm168-login rgm168-masuk situs-rgm168 rgm168-situs rgm168-link rgm168-scatter daftar-rgm168 sbs188bet login-sbs188bet masuk-sbs188bet link-sbs188bet daftar-sbs188bet sbs188bet-login sbs188bet-masuk sbs188bet-daftar link-android4d sbs188bet-link situs-sbs188bet bir365 bir123 login-bir123 masuk-bir123 link-bir123 daftar-bir123 bir123-login bir123-masuk bir123-daftar bir123-link situs-bir123 birtoto login-birtoto masuk-birtoto link-birtoto daftar-birtoto birtoto-login birtoto android4d bir123 birtoto birtoto-link login-birtoto bir123 link-bir123 login-bir123 android4d link-android4d login-android4d rgm168 link-rgm168 login-rgm168 sbs188bet link-sbs188bet login-sbs188bet bir365 link-bir365 login-bir365 banjir-scatter sbs188bet bir123 login-bir123 daftar-bir123 masuk-bir123 link-bir123 bir123-login bir123-masuk bir123-link-alternatif situs-bir123 login-bir123 daftar-bir123 masuk-bir123 link-bir123 bir123-login bir123-masuk bir123-link-alternatif bir123 bir123-terpercaya bir123-menyala-abangku bir123-slot-login bir123 bir123-login bir123-link-alternatif bir123-daftar bir123-masuk masuk-bir123 daftar-bir123 login-bir123 link-bir123 bir123-slot-login bir123-slot-online bir123-scatter-hitam bir123 android4d android4d link-bir123 bir123 birtoto link-birtoto android4d link-android4d rgm168 link-rgm168 sbs188bet link-sbs188bet bir365 link-bir365 bir123 link-birtoto login-birtoto daftar-birtoto masuk-birtoto login-bir123 daftar-bir123 masuk-bir123 rgm168-link rgm168-login rgm168-masuk rgm168-daftar rgm168-online bir365-link bir365-login bir365-masuk bir365-daftar sbs188bet-link sbs188bet-login sbs188bet-masuk sbs188bet-daftar sbs188bet-online android4d-link android4d-login android4d-masuk android4d-daftar android4d-online bir123-login bir123-daftar bir123-masuk bir123-slot-online bir123-link-alternatif android4d-link-alternatif android4d-login android4d-masuk android4d-daftar android4d-slot-online bir123-link-alternatif bir123-login bir123-login bir123-daftar bir123-slot-online bir123 Birtoto rgm168 rgm168 rgm168 bir123 android4d bir123 bir123 rgm168

Contact us

Give us a call or fill in the form below and we'll contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.